+ příznaky.info

Dyspepsie (Funkční dyspepsie)

Příznaky

Seznam příznaků, které se mohou u onemocnění vyskytovat. Zvýrazněně jsou projevy které jsou nezbytné, ostatní se mohou ale nemusí vyskytovat.

Co je dyspepsie?

Běžná obtíž, často popisovaná jako špatné trávení, plynatost, pocit plnosti nebo palčivá bolest v nadbřišku nebo na hrudi. Tyto příznaky se nevztahují k určitému orgánu ani k chorobnému ději. Příčina je velmi těžko odhalitelná.

Příznaky a projevy

K bolestem žaludku se často přidává i pocit tlaku, často říhání nebo kručení v břiše. Souvisejícími přiznaky může být nechutenství, nauzea, změny v pravidelnosti stolice. Často se vyskytuje úzkost nebo deprese.

Příznaky dyspepsie můžou udávat i pacienti s onemocněním srdce, s refluxní chorobou jícnu s peptickým vředem atd. Stejné projevy může mít intolerance laktózy dále se může jednat o příčiny psychogenního rázu jako úzkost, deprese nebo i hypochondrie.

Léčba

Pokud není známa příčina tak se léčba samotná se soustředí na symptomatickou léčbu. Běžně se používají antacida, v případě prokázaní infekce Helicobater pylori se léčí konkrétními antibiotiky.Napište nám Váš příběh!