+ příznaky.info

Kapavka (Gonorrhoea)

Příznaky

Seznam příznaků, které se mohou u onemocnění vyskytovat. Zvýrazněně jsou projevy které jsou nezbytné, ostatní se mohou ale nemusí vyskytovat.

Galerie

Výtok z penisu

Fotografie hnisavého výtoku z penisu

Výtok z vagíny

Hnisavý výtok z děložního hrdla

Projevy kapavky u mužů

Inkubační doba u mužů je 2 až 14 dní. Obvykle se počátek onemocnění vyznačuje mírným pálením v močové trubici a poté přichází hnisavý výtok. Pokud postoupí onemocnění do zadní části močové trubice, začne nemocný pociťovat časté nucení k močení. Je patrný hnisavý žlutozelený výtok a ústí močové trubice je oteklé a zarudlé.

Projevy kapavky u žen

U žen začínají první příznaky obvykle během 7 až 21 dní. Začátky jsou obvykle mírné, ale u některých žen může být velmi těžká dysurie, časté nucení na močení a poševní výtok. Kapavka u žen postihuje hlavně děložní čípek, vnitřní reprodukční orgány, močová trubice, řiť atd. Sliznice čípku může být pokryta hnisavým výtokem.

Rektální kapavka u žen a homosexuálů

U těchto skupin nemocných se běžně vyskytuje také rektální kapavka. U žen bývá bez příznaků, nebo může způsobovat jen lehký výtok z rekta. Těžké infektce rekta se vyskytují častěji u homosexuálů - hnis ulpívá na stolici a je patrný už na pohled při vyprazdňování.

Vyšetření

Před zahájením léčby se vždy provádí vyšetření z krve. Po třech měsících se vyšetření krve opakuje.

Léčba

Primárně je potřeba aby nemocný dodržoval sexuální abstinenci do té doby dokud není kapavka zcela vyléčena. Je třeba vyhledat, vyšetřit a vyléčit všechy partnery nemocného. S průběhem kapavky je takřka jisté, že nemocný má současně chlamidickou infekci (jejíž léčba může být velmi zdlouhavá). Léčenému se podává koktejl různých antibiotik namíchaný podle doprovodných projevů po sedm dní. Po sedmi dnech po léčbě se dělají dodatečné náběry, které potvrdí úspěšnost léčby.Od našich uživatelů

Honza

Napište nám Váš příběh!